עורך דין תמ”א 38

על החשיבות של עורך דין תמ”א 38

עורך דין תמ”א 38 מתמחה בתחום של פינוי ובינוי שהוסדר בתוכנית המתאר הארצית משנת 2005. במסגרת התוכנית נקבעו הסדרים תכנוניים, שנועדו לקדם את חיזוקם של בניינים ישנים, שאינם עמידים לרעידות אדמה. יישום המתווה מאפשר הריסה מלאה או חלקית של המבנה הקיים ובנייה מחודשת, בהתאם לתקנים לעמידות ברעידות אדמה.

כולם אמורים להרוויח

כפי שיודע כל עו”ד פינוי בינוי בתמורה לבניית הבניין מחדש או חיזוק של הבניין הישן, מקבלים זכויות בנייה נוספות במבנה. הקבלן יכול להציע לדיירים, שדרוגים  לבניין, כגון הוספת חדרי ממ”ד ומעליות, תוספת של חדר וכדומה, בתמורה למכירת זכויותיהם, על יחידות הדיור החדשות. התוכנית נועדה לעודד את הסכמת הדיירים לביצוע תמ”א 38 אצלם בבניין ומאפשרת מבחינה כלכלית לקבלן המבצע, את תהליך פינוי בינוי להרוויח בצורה משמעותית. במקרה של תמ”א 38 הכוללת הריסת המבנה ובנייתו מחדש, בעלי הדירות, יקבלו דירה חלופית לתקופת העבודה ודירה חדשה בבניין המוחדש, עם סיום העבודה.

הגנה על בעלי הדירות

לשם הגנה על הזכויות של הדיירים, חשוב לקבל ליווי צמוד של משרד עורך דין תמ”א 38 המתמחה בנושא, למשל, משרד עורכי דין ונוטריון יפת לוי ושות’. הליווי המשפטי של עו”ד תמ”א 38 נדרש לארך התהליך כולו, על מנת להגן ולשמר את זכויותיהם של בעלי הדירות. ליווי משפטי מקצועי של עו”ד תמ”א 38 יכול למקסם את התועלות, שבעלי הדירות יכולים להשיג במהלך תהליך פינוי בינוי מול הקבלן. מומלץ לשכור עורך דין תמ”א 38 לניהול המו”מ הראשוני מול היזם. כדאי למצוא עו”ד פינוי בינוי מנוסה ולהמשיך אתו לאורך התהליך כולו, מגיבוש החוזה בין הצדדים, דרך שלבי התכנון השונים ולאורך הבנייה ועד לסיומו המוצלח של הפרויקט וביצוע הרישום הסופי בטאבו.

עורך דין תמ”א 38 מקצועי ומנוסה

בשלב המשא ומתן וגיבוש טיוטת ההסכם עורך דין תמ”א 38  צריך לפעול למקסום של גובה הבטוחות שימסרו כתנאי להתחלת עבודות הבנייה. בפרק הליווי הבנקאי חשוב לוודא, שלא יתקיימו חובות כספית על בעלי הדירות, בשל המימון שהיזם נוטל מהבנקים. הגדרת לוחות הזמנים אף הם קריטיים להצלחת התהליך, כולל סנקציות ברורות על הקבלן, על אי עמידה בזמנים שייקבעו. במידה ואתם מתלבטים בנוגע לאפשרות של פינוי בינוי, צרו קשר כאן באתר עם משרד עורכי דין ונוטריון יפת לוי ושות’. המשרד מתמחה בדיני מקרקעין ובעל ניסיון רב בליווי של פרויקטים מסוג זה.

נשמח לעמוד לשירותכם!

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא מקרקעין ואנו נשיב בהקדם

דילוג לתוכן