הסכם נאמנות במקרקעין

על הסכם נאמנות במקרקעין

הסכם נאמנות במקרקעין מאפשר לקנות נכסים, ללא רישום של שם הקונה, מלבד מול רשות המיסים לצורכי מס. בעלי הנכס אינו נרשם ברשומות כמבצע העסקה, מה שמאפשר לבעלי הנכס לשמור על אנונימיות מבחינה ציבורית. כל הסכם נאמנות במקרקעין הינו הסכם בין בעלי הנכס, לבין הנאמן שפועל בשמו, עבור נכס מקרקעין ספציפי. על הנאמן לפעול לטובתו של הנהנה, בהתנדבות או בשכר, אך ללא אינטרסים כלכלים או אחרים מצדו בנכס. ההסכמים לנאמנות במקרקעין מוכרים במסגרת דיני מקרקעין ומוגבלים בתנאים שונים שהוגדרו בחוק.

מניעת מחלוקות עתידיות

מכיוון שהיחסים עם הנאמן יכולים להשתנות לאורך הזמן ועל מנת שלא להיגרר למחלקות, חשוב להתייעץ לגבי הסכם נאמנות עורך דין המומחה בתחום. על העורך דין שמנסח עבורכם הסכם נאמנות במקרקעין להיות מומחה בדיני מקרקעין, דיני חוזים ודיני נאמנות. כדאי לפנות לעורך דין המנוסה בתחום, על מנת לתכנן את ההסכם, באופן שיגן על זכויותיכם כבעלי הנכס ובאופן שיצמצם אי הבנות ויסדיר מחלוקות עתידיות מול הנאמן.

הפרדה בין הנאמן לנכס

כאמור תכליתו של מוסד הנאמנות הינה להסתיר את זהותו של הנהנה. בעת האחרונה פסיקות משפטיות צמצמו במידת מה את מוסד הנאמנות. על מנת שבית המשפט יכיר בזכויותיו של בעלי הנכס חשוב להפריד באופן שאינו משתמע לשני פנים, בין הנאמן לבין הנהנה. חשוב מאוד שלנאמן לא תהיה כל זיקה כלכלית או אחרת לזכויות של הנהנה במקרקעין.  במספר פסקי דין לגבי נאמנות במקרקעין בעת האחרונה, נקבע כי על מנת שנאמנות תחשב פעילה בהתאם לחוק, על יחסי הנאמנות בין הצדדים להיות בתוקף כבר במועד המכירה. בנוסף קיימת חובה להודיע לרשויות המס, על נאמנות במקרקעין בתוך שלושים יום ממעוד הרכישה. רק כאשר תנאים אלו קיימים, יינתן הפטור ממס בעת העברת הנכס בין הנהנה לנאמן.

הסכם נאמנות במקרקעין עם משרד עורכי דין מנוסה בתחום

אם אתם מתעניינים באפשרות של הסכם נאמנות במקרקעין או זקוקים למידע נוסף לגבי, הסכם נאמנות עורך דין צרו קשר, עם משרד עורכי דין ונוטריון יפת לוי, לשם ייעוץ וליווי. משרד עורכי דין ונוטריון יפת לוי ושות’ מתמחה בתחום המקרקעין ובעל ניסיון רב בליווי של לקוחות, בעלי דירות, יזמים וחברות, בפרויקטים רבים ברחבי הארץ.  המשרד גאה ביחס האישי שהוא מעניק לכל לקוח, תוך שקיפות ומקצועיות.

נשמח לעמוד לשירותכם!

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא מקרקעין ואנו נשיב בהקדם

דילוג לתוכן