מה חשוב לדעת כשקונים דירה יד שנייה

מה חשוב לדעת כשקונים דירה יד שנייה

רבים מנסים להבין מה חשוב לדעת כשקונים דירה יד שנייה או חדשה מקבלן. מאמר זה יתמקד בדירות יד שניה וינסה לגעת בנקודות המרכזיות לגבי מה חשוב לדעת כשקונים דירה יד שנייה למגורים או להשקעה. כאשר קונים דירה יד שנייה, חשוב לבצע את כל הבדיקות המקדמיות ולהיעזר בליווי של משרד עורכי דין המתמחה בתחום, כגון משרד עורכי דין יפת לוי שבאתר שלו, אתם קוראים כעת.

בעלי הזכויות ומצב הזכויות

כאמור, מאמר זה אינו מדריך לקניית דירה מקבלן אלא מתמקד בשאלה, איך לרכוש דירה יד שנייה שכבר בנויה. חשוב להבין את השלבים המובנים של התהליך, טרם החתימה על חוזה קניית דירה יד שניה ולאחר מכן. ראשית יש צורך לבדוק את המצב ברשומות לגבי זהותם של בעלי הזכויות ומצב הזכויות של המוכר בדירה. התשובה לשאלה, איך לרכוש דירה יד שנייה מתחילה בבחירת עורך דין המתמחה בתחום, ללוות אתכם לאורך כל התהליך. עורך הדין המייצג את הקונה צריך לבצע את הבדיקות השונות, על מנת לוודא שהמוכר הוא אכן הבעלים החוקי של הנכס ושהסכם הרכישה יוכר כדין. בדיקת הרישומים נועדה, לוודא שהדירה אינה ממושכנת לבנק או כנגד חובותיו של המוכר לצדדים שלישים. העורך דין של הקונה צריך לבצע בדיקה של רישום הדירה בטאבו ולהפיק נסח רישום מלשכת רישום המקרקעין. צריך לוודא שפרטי המוכר ברשומות תואמים לתעודת הזהות וכדומה, בטרם החתימה על חוזה קניית דירה יד שניה מול המוכר.

ייעוץ לגבי מה חשוב לדעת כשקונים דירה יד שנייה

בנוגע לשאלה איך קונים דירה יד שנייה התשובה מתחילה בייעוץ וליווי משפטי מקצועי. עורך הדין שבודק את נסח הטאבו צריך לברר את מצבו המשפחתי של המוכר ואם הוא בעל הזכויות היחיד בו. עוד יש לברר מי מחזיק בנכס כעת, המוכר או שהנכס מושכר. צריך לבדוק את מועד הפינוי ואת התנאים בחוזה השכירות. נושא מרכזי וחשוב בנוגע לשאלה, איך קונים דירה יד שנייה הוא לוודא שאין על הדירה צווי מניעה, שעבודים או עיקולים. אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי, מה חשוב לדעת כשקונים דירה יד שנייה או שאתם מחפשים, מדריך לקניית דירה מקבלן אנא ראו, מאמרים נוספים רלוונטיים כאן באתר, או צרו קשר עם משרד עורכי דין יפת לוי המתמחה בתחום. 

נשמח לעמוד לשירותכם!

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא מקרקעין ואנו נשיב בהקדם

דילוג לתוכן