חוזה שכירות לדירה

מה חשוב לדעת לגבי חוזה שכירות לדירה

חוזה שכירות לדירה צריך להתייחס לתקופת השכירות, לדמי השכירות וחשבונות הנכס. לגבי תקופת השכירות, יש לציין מתי תתחיל תקופת השכירות, מתי היא תסתיים, באלו תנאים ניתן להאריך את החוזה ומתי יש להודיע על כך מראש. מבחינת דמי השכירות, חוזה שכירות לדירה צריך להתייחס לסכום שיועבר, באלו תאריכים בחודש או בשנה ודרך העברת התשלום. על החוזה לכלול התייחסות לחשבונות השונים של הדירה ולקבוע אלו מהם חלים על השוכר ואלו על המשכיר. יש להתייחס בין היתר לחשבון הארנונה, המים, הגז והחשמל.

פיצויים ובטחונות

דברים נוספים שצריכים להתייחס אליהם בניסוח חוזה שכירות לטווח קצר הם, בטחונות ופיצויים. בטחונות נועדו לשמור על זכויותיו של בעלי הנכס וניתן לבקש מגוון של אמצעים, כגון צ’ק פיקדון, ערבות בנקאית, כסף מזומן וכדומה. חוזה שכירות לטווח קצר יכול לכלול  מנגנון פיצויים מוסכם על מי מהצדדים שיפר את החוזה. יש להגדיר בצורה ברורה, מה ייחשב להפרה של ההסכם של השוכר ומה ייחשב הפרה של המשכיר. גם סכום הפיצויים על הפרת סעיפים של חוזה שכירות יוגדרו מראש בחתימת החוזה.

שכירות מוגנת

חוזי שכירות כיום הם חוזה שכירות בלתי מוגנת בניגוד לשכירות מוגנת בדמי מפתח. כיום בישראל מוסד השכירות המוגנת כמעט ואינו רלוונטי ולכן כמעט כל חוזה שכירות לדירה שנחתם כיום, מוגדר מבחינה משפטית בתור חוזה שכירות בלתי מוגנת ולא חל עליו החוק להגנת הדייר. בשכירות מוגנת, הסכומים לתשלום היו קבועים ונמוכים ופינוי השוכרים היה אפשרי, רק בעילות שהתיר החוק. כיום בניסוח חוזה שכירות לדירה ניתן להגדיר עילות לפינוי של השוכר בחוזה והמשכיר יכול להגן על עצמו באמצעותם.

הגנה על המשכיר

על מנת להגן על המשכיר חשוב לבדוק את מצבם הכלכלי של השוכרים. ניתן לבקש לראות תלושי שכר אחרונים שלהם ושל הערבים. חשוב מאוד להגדיר במפורש בסעיפי חוזה שכירות לדירה שמטרת השכירות היא למגורים בלבד. ניתן אף להגביל חילופי דירות והשכרה לטווח קצר של הנכס מצד השוכר. אם אתם זקוקים לליווי וייצוג בהשכרת דירה או בשכירתה, כדאי לכם להיעזר בשירותי משרד עורכי דין יפת לוי. המשרד מתמחה בתחום המקרקעין ובעל ניסיון עצום בתחום. משרד עורכי דין יפת לוי ממוקם בבני ברק ומספק שירותים לאזור כולו.

נשמח לעמוד לשירותכם!

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא מקרקעין ואנו נשיב בהקדם

דילוג לתוכן