ייצוג במכירת נכס

נהוג לחשוב שמכירת נכס היא פשוטה יותר מקנייה של נכס, אך ההיפך הוא הנכון. לבעל הנכס יש הרבה מה להפסיד במקרה וההסכם עם הקונה לא יקויים במלואו והסיכונים לכך הם רבים. 

בכדי להבטיח את הזכויות של בעל הנכס בעת המכירה, ייצוג משפטי הוא חשוב ביותר ומטרתו לשמור על האינטרס הכלכלי של בעל הנכס מצד אחד ולנהל משא ומתן משפטי מצד שני. עורך דין מומחה בדיני מקרקעין יכול ללוות את בעל הנכס בכל שלבי העסקה, מניסוח ועריכת ההסכם, העברת טיוטות, משא ומתן משפטי ועד סגירת העסקה על הצד הטוב ביותר מבחינת בעל הנכס. 

ניהול משא ומתן משפטי

ניהול משא ומתן בחוזי מקרקעין הוא אמנות לכל דבר ודורש הן ידע בתחום רחב כמו דיני מקרקעין והן כישרון לניהול משא ומתן על סכומים גדולים. משרד עורכי דין מומחה לדיני מקרקעין, יכוון וידריך את בעל הנכס בשלבי המשא ומתן בכדי למקסם את הרווח של בעל הנכס מהעסקה ולשמור על הזכויות הכלכליות שלו. 

“חוזה המכר מהווה עבור בעל הנכס כלי משפטי חזק ביותר בכדי לאכוף על הצד השני את התשלום על הנכס” ניסוח ועריכת הסכם מכר הסכם המכר קובע כי סכום כספי מסויים ישולם במועד מוגדר מראש לבעל הנכס כאשר הזכויות על הנכס יועברו במלואם לקונה. בהסכם המכר יצויין כי כל אחד מהצדדים יהיה מחוייב לשלם באופן מלא את התשלומים הנוספים הכרוכים בעסקה כגון תשלומי מיסים.

חוזה המכר מהווה עבור בעל הנכס כלי משפטי חזק ביותר בכדי לאכוף על הצד השני את התשלום על הנכס במלואו 
ובמועד אשר נקבע מראש. אם כן, ניסוח ועריכת חוזה מכר הוא קריטי עבור בעל הנכס ומומלץ לבצע זאת רק עם עורך דין מומחה לענייני מקרקעין.

מכירת דירה בפרוייקט תמ”א 38-2 

התנהלות משפטית חדשה יחסית אשר נכנסה בשנים האחרונות היא מכירת דירה בפרוייקטים של פינוי בינוי (תמ”א 38-2). בעל נכס בפרוייקט פינוי בינוי המעוניין למכור את הדירה אך תחילת ההריסה והבנייה לא החלה, יכול למצוא את עצמו עם חוזה מול היזם וקושי משפטי להעביר את הנכס לקונה פוטנציאלי. במקרה זה ובמקרים אחרים של מכירת נכס, כדאי לפנות למשרד עורכי הדין הטוב ביותר בתחום דיני מקרקעין – משרד עורכי דין יפת לוי! 

משרד עורכי דין יפת לוי מציע – ייצוג במכירת נכס  

משרד עורכי דין יפת לוי מלווה מאות בעלי נכסים ברחבי הארץ בעסקאות מכירה ומציע את שירותיו המקצועיים גם לכם. התקשרו עכשיו למספר הטלפון המופיע באתר וקבעו פגישה עם עו”ד מקרקעין של המשרד!

נשמח לעמוד לשירותכם!

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא מקרקעין ואנו נשיב בהקדם

דילוג לתוכן