משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין

על משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין

משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין מלווה את הקונה או המוכר בעסקאות מקרקעין, לאורך תהליך הרכישה, עד לסיום התהליך ברשומות. רישום הזכויות במקרקעין, הוא שקובע מי הבעלים הקנייני של הנכס ומהם הזכויות המוגדרות שיש לו בנכס. האם הוא מורשה להשתמש בו, לשעבד אותו כנגד הלוואה וכמובן האם ביכולתו למכור אותו לאדם אחר. עסקאות מקרקעין בישראל מתבצעים ונרשמים במספר רשויות שונות, המרכזית שבהן, לשכת רישום המקרקעין – הטאבו, כמו גם ברשות מקרקעי ישראל, רשם המשכונות ועוד. על מנת לוודא שאתם קונים נכס הרשום על שם המוכר ואינו משועבד לאחרים, חשוב לבצע את הבדיקות המקדמיות הנחוצות, בעזרת משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין המנוסה בתחום.

העברת זכויות והערת אזהרה

חשוב להבין כי רישום מקרקעין  הוא שנותן את התוקף החוקי לבעלות על הנכס. רישום מקרקעין בטאבו מאפשר לבצע את ההליכים של העברת זכויות במקרקעין בקלות ובמהירות. חלק מרכזי בעבודתו של עורך דין רישום זכויות במקרקעין בתהליך הרכישה, הוא רישום של הערת אזהרה בטאבו על הנכס. כאשר מתקדמים בתהליך הרכישה, עורך דין לענייני מקרקעין יבצע עבור הקונה אותו הוא מייצג, רישום של הערת אזהרה על הנכס. ההערה נרשמת במנהל רישום זכויות במקרקעין ומונעת מהמוכר לעשות במקביל עסקה סותרת באותו המקרקעין. הערת האזהרה שמכניס עורך דין לענייני מקרקעין במהלך הרכישה לתוך רישום זכויות במקרקעין נועדה גם להגן, על הקונה מפני צו פירוק, עיקולים או פשיטת רגל של המוכר, שיתרחשו לאחר מועד העסקה. הערת האזהרה למעשה מיידעת את הציבור, על תהליכי מכירה במקרקעין שטרם הסתיימו. 

משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין וותיק ומנוסה

לשכת רישום זכויות במקרקעין הוא הגוף שבסמכותו לקבוע את בעלותו של אדם על מקרקעין. החוק הגדיר בתור מקרקעין, קרקע וכל מה שמחובר אליה בחיבור קבע. כפי שיודע כל עורך דין רישום זכויות במקרקעין הבעלות על מקרקעין מוגדרת בדיני מקרקעין כזכות, המופנית כלפי כל העולם, להבדיל מזכויות חוזיות, שהזכות מופנית כלפי  אדם מסוים או גוף משפטי ספציפי. אם אתם מחפשים משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין המתמחה בתחום משרד עו”ד יפת לוי ושות’ הם הכתובת עבורכם. משרד עו”ד רישום זכויות במקרקעין יפת לוי ושות’ מנוסה בליווי תהליכי הרכישה במקרקעין, רישום הערות אזהרה ובדיקה של זכויות הבניה בנכס וטיפול בחריגות בניה.

נשמח לעמוד לשירותכם!

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא מקרקעין ואנו נשיב בהקדם

דילוג לתוכן